حناچی: ترقی حمل ونقل عمومی پایتخت یک موضوع حاکمیتی است

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، پیروز حناچی روز یکشنبه داخل حاشیه دویست و بیست و سومین مجمع شورای بخانه برگشتن تهران در جمع خبرنگاران افزود: در قاعده مترو آمده که تامین زیرساخت و نفقه ها کنار عهده داری قضا و قدر است اما پس ازآن از آن به ممارست صیقلی این خرج ها شاخه شد.

وی به حضورش در جلسه هیات طالع اشاره کرد و گفت: خوشبختانه توانستیم بوسیله مسئولان بقبولانیم که موضوع مترو حاکمیتی است و دیدید که در سال گذشته رییس جمهور بارها از مترو بازدید کرد هر چند که الآن وضعیت اقتصادی قلمرو عادی نیست، اما باید همه جانبه از این موضوع حمایت کرد.

حناچی با بیان اینکه احداث یک خط مترو ۱۰ هزاره میلیارد تومان هزینه دارد که با بودجه شهرداری همخوانی ندارد، گفت: ما تا افتتاح جایگاه امام حسین (ع) پیش رفتیم و مابقی رله های ما نیز بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی به ۲ دلیل نتوانستیم مابقی ایستگاه ها را افتتاح کنیم.

شهردار تهران ادامه عدل: برهان شروع حاضر بودن پرداخت بهای اوراق شریک شدن توسط بانک آینده وجود و دلیل دیگر تحریم ها است که ما را درون مطمئن تجهیزات با شاق مواجه کرد.   کاهش ۸۰۰ هزار سفر یومیه توسط مترو تهران

حناچی همچنین به سخنان استاندار تهران مبنی پیاده شدن عدم رعایت فاصله گذاری مدنی داخل اتوبوس و مترو واکنش علامت عدل و گفت: من با فرهنگ صحبت می کنم و شرایط مترو و اتوبوس از دیدن مسافر کم شده است.

وی امتداد داد: روزانه درون مترو یک میلیون و ۸۰۰ هزار سفر را پوشش می دادیم ولی حالا این مغز به حدود یک میلیون رسیده و با الزامی شدن ماسک در مترو که داخل راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود توانستیم تا حدودی این فاصله را تعظیم کنیم.

حناچی افزود: در حال مجهز در مترو بیش از ۹۵ درصد ماسک زدن را رعایت می کنند ولی تو تک مابقی افراد ما امکان برخورد اجباری نداریم چراکه پاسبان نیستیم اما اگر ستاد مقابله با کرونا تشخیص دهد باید بیدار عمل شویم.  

شهردار تهران پافشاری کرد: ما حتی در زمانی که مترو با سه درصد ظرفیت کار می کرد آن را تعطیل نکردیم ولی در اتوبوس موضوع متفاوت و شرایط آن رقیق نم است اما جدیت می کنیم این مساله را نیز کنترل کنیم.  

به گزارش ایرنا، شهردار تهران که برای حضور درون مجمع سالیانه اتوبوسرانی تو صحن حضور یافته وجود به دلیل یک نشست دیگر محوطه را صرفنظر کرد.

محسن هاشمی رئیس شورای دهات تهران بی آرامی از وی خواست که بوسیله برهان زمان به خشکی امدن بودن برگزاری مجمع این جلسه به زمان دیگری موکول شود.