افتتاح دو استودیوی تولید انیمیشن در مجلس تحصیل روحی

به گزارش ایسنا، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه در توضیح این خبر آورده است: ساختن آثار موثر داخل منظومه محصولاتی که مجلس برای کودکان و نوجوانان سرزمین تولید و عرضه می نرم و نیز تکمیل زنجیره شخصیت پردازی و توسعه محصولات با شعار استمرار رابطه مخاطبان با قهرمانانی که از سوی تولیدکنندگان تویی ابداع می شوند، باعث شد تا کانون از دو استودیوی پیش رو داخل بازار انیمیشن کشور برای باهم اتحاد کردن و استقرار در فضای مجلس و تولید انیمیشن داخل محل مرکز آفرینش های فرهنگی هنری باشگاه در خیابان حجاب تهران دعوت به عمل آورد.

بر این اساس مجموعه هنرپویا که پیش از این انیمیشن هایی چون «شاهزاده روم» و «فیلشاه» را نمایش کرده است درون کانون درست شده است.

ارجاع تجربیات و برگزاری گرداگرد های آموزشی در کانون، همکاری تو زمینه عرضه، تجاری سازی و تکمیل زنجیره شخصیت انیمیشن ها و تولید نسل ای از محصولات (به ریختگی انیمیشن سه بعد اینده) و الگوسازی و نمایش معیار موفق داخل فضای تولید آثار شاخص مرزوبوم خردسال و نوجوان کشور، از یکسره دلایل استقرار این استودیو در فضای کانون از سال گذشته است.

مجموعه هنرپویا در حال حاضر، تولید انیمیشن سینمایی «صغیر زرنگ» را که نخستین انیمیشن سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است برعهده دارد و علی رغم وضعیت شاگرد از بروز بیماری کرونا، هم اکنون بیش از ۳۰ نفر از فعالان هنر، صنعت انیمیشن کشور در این استودیو مشغول بوسیله فرمان هستند.

نیز استودیو «گنبدکبود» که پیش از این پیدایش انیمیشن هایی  مانند سریال «روبی و جوجه ها» و انیمیشن «استریپیم را در ترازنامه خود ثبت کرده است دیگر استودیویی است که با هدف انتقال تجربیات و برگزاری دوره های آموزشی در باشگاه و همچنین تولید سلسله ای از آثار (بوسیله سبک انیمیشن دو بعدی) به تری درون کانون مستقر شده است.

استودیو گنبدکبود تاکنون در عید های مختلف داخلی و بین المللی حضور داشته و فیروز بوسیله تصرف جوایز و افتخارات متعددی شده است و ورود انیمیشن کوتاه استریپی بوسیله حصه فیلم کوتاه اسکار (تو سال ۲۰۱۶) – که یکی از اساسی ترین رویدادهای سینمای جهان است – همچنین موید سطح تولیدات و افتخارات این استودیو است که داخل آن زیاد از ۱۰ نفر از فعالان انیمیشن ملک در حال حاضر فعال اند.

انتهای پیام