حناچی پیشنهاد داد: تبدیل ساختمان سازمان انتقال به موزه

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از شان خبر رسانی مرکز ارتباطات شهرداری تهران، فاتح حناچی شهردار تهران تو روزهای عالمگیر کرونا که موسسه انتقال خون با کمبود خون اهدایی علنی است، ضمن اهدای خون پیشنهاد داد تا سازمان تاریخی این مجموعه بوسیله کفش تبدیل شود.

کنار این اساس، راحتی شد هماهنگی و مذاکرات ابتدایی آن بین شهرداری تهران و اداره انتقال خون عارض گیرد.

ولی ساختمان قدیمی سازمان انتقال خون تهران در خیابان وصال که با شماره ۵۶۲۷ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده، متعلق به علی هم گذاری بوده که با مشاوره معماران فرانسوی باریک شده است. این ساختمان داخل محدوده سال های ۱۳۰۰ تا ۱۳۱۰ نگرش سکونت قوام السلطنه بوده است. حدود ۳۰ سال پیش، توسط «سفارت شوروی» فروش و به عنوان اتحادیه فرهنگی ایران و شوروی فعال شد. پس از انقلاب، عمارت چند دستگاهی یادشده توسط بنیاد مستضعفان مصادره و خاتمه در سال ۱۳۶۴ توسط موسسه انتقال خون خریده شد و از آن به سپس به عنوان پایگاه منطقه ای – آموزشی انتقال خون تهران مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین حناچی پیش از حضور تو راه اندازی انتقال خون، بخشی از مسیر بلوار کشاورز را به اراده ادامه پویش «سه شنبه های عاری خودرو» با چرخه طی کرد. این پویش با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین لباس خمود تا از این عادت شهروندان، دست کم درون روزهای سه گانه شنبه جای استعمال از خودروی شخصی، گزینه های مفیدتری را برای ارتکاب کارهای یومیه جایگزین کنند.

شهردار تهران غصه بعد از پیوستن به این پویش، هر هفته با دوچرخه، مترو، تاکسی و موتورسیکلت در شرایط متفاوت جسمانی خودش و هر گونه وضعیت رود در نگرش کار و دستور کار ها حضور مشخص کرده است.