حناچی پیشنهاد انصاف: تبدیل مسکن سازمان واگذاری بوسیله موزه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گیرایی معارفه رسانی مرکز ارتباطات شهرداری تهران، پیروز حناچی شهردار تهران تو روزهای شیوع کرونا که سازمان انتقال خون با هبوط خون اهدایی روبرو است، ضمن اهدای خون پیشنهاد انصاف تا موسسه تاریخی این مجموعه بوسیله موزه تحول شود.

بر این اساس، قرار شد هماهنگی و مذاکرات ابتدایی آن بین شهرداری تهران و موسسه انتقال خون رخ گیرد.

اما خانه قدیمی سازمان ارجاع خون تهران تو خیابان ازدواج که با شماره ۵۶۲۷ داخل فهرست آثار ملی سرزمین به ثبت رسیده، متعلق به علی سندیکا بوده که با مشاوره معماران فرانسوی ساخته شده است. این ساختمان درون محدوده سال های ۱۳۰۰ تا ۱۳۱۰ محل سکونت قوام السلطنه بوده است. حدود ۳۰ سال پیش، توسط «سفارت شوروی» فروش و بوسیله نشانی هم گذاری فرهنگی ایران و شوروی کوشا شد. پس از انقلاب، خانه مسکونی یادشده توسط بنیاد مستضعفان مصادره و آخر تو سال ۱۳۶۴ توسط سازمان انتقال خون خریده شد و از آن به سپس به عنوان پایگاه منطقه ای – آموزشی انتقال خون تهران تک بهره برداری استراحت گرفت.

همچنین حناچی پیش از حضور تو سازمان انتقال خون، قدری از سطر بلوار برزگر را بوسیله منظور ادامه پویش «سه شنبه های بدون خودرو» با دوچرخه طی کرد. این پویش با کمال مطلوب استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین شکل اندوهناک تا از این طریق شهروندان، دست کم در روزهای سه شنبه جای مصرف از خودروی شخصی، گزینه های مفیدتری را برای انجام کارهای روزمره جایگزین کنند.

شهردار تهران هم پس ازآن از پیوستن به این پویش، هر هفته با دوچرخه، مترو، تاکسی و موتورسیکلت داخل شرایط متفاوت جسمی خودش و هر گونه وضعیت رود داخل محل حکم و دستور کار ها حضور پیدا کرده است.