شهر ای ساخته شده از ضایعات پلاستیک

مقاله های مرتبط:دستیابی بوسیله پیشرفتی خیره کننده در تولید پلاستیک های بازیافت پذیراستارتاپی با هدف بازیافت پلاستیک بوسیله شیوه ای جدید

تا کنون، متد های بسیاری برای جبران آسیب های آدم ها به محیط زیست ابداع شده است. ایده ی رابرت بزئو (Robert Bezeau)، کارآفرین کانادایی، در بوسیله کار گیری بطری های پلاستیکی برای پیدایش خانه، یکی از جالب ترینِ این ابداعات است. بزئو برای نظریه کردن ایده اش، به بوکاس دل تورو پاناما رفت و تو آنجا حکم پیدایش قریه ی بطری های پلاستیکی را آغاز کرد. هدف اصلی از ساخت این روستا، کاهش تلفات پلاستیکی و استفاده ی مجدد از آن ها در ساخت ساختمانی بود.

به گفته رابرت بزئو، این بطری ها را می استعداد علاوه به خشکی امدن ساخت خانه، بخاطر بناکردن سرپناه های بلافاصله تو زمان رخداد بلایای طبیعی، خرمن غله، استخر، محل نگه داری حیوانات در مزرعه و… استفاده کرد. بااین حال، هدف اصلی بزئو از ساخت این دهکده، افزودن آگاهی عمومی درباره ی خطرهای ضایعات پلاستیک برای محیط زیست و ضرورت توجه به کاهش تولید آن ها است.

کافی است سماوی بوسیله ارزش ١٩ هزار دلار در این روستا بخرید و کار پیدایش بناء را به معماران این کلکسیون بسپارید. بخاطر ساخت مسکن ای با مساحت ١٠٠ مترمربع در این روستا، به حدود ١٤ هزار بطری پلاستیکی احتیاج است. دمای داخل این بناء ها حدود دو درجه از خارج خنک زیرفون است و بوسیله سیستم تهویه نیازی ندارند؛ بنابراین، صرفه جویی داخل مصرف انرژی همچنین از دیگر مزایای زندگی در این ساختمانی ها است. به علاوه، بناهای ساخته شده از پلاستیک دربرابر زلزله همچنین مقاوم اند.

برضد خانه های روستا که ظاهری مثل خانه های معمولی دارند، نمای دل کاخ و زندان بناشده در این دهکده، تماما از بطری های پلاستیکی است. این روستا که بوسیله یکی از جاذبه های گردشگری منطقه تغییر شده، سالانه حدود ١٠٠ هزاره بازدید کننده را بوسیله خود جذب می درنگ.

 بیشتر بخوانید:آیا علم می تواند اعتیاد خود بوسیله پلاستیک را ترک کند؟آیفون چقدر دوستدار فضا زیست است؟ نگاهی به استعداد های ربات بازیافت اپلچرا زیست تجزیه پذیرها نمی توانند شورش پلاستیک را محلول کنند؟داستان اسرار تولید و توزیع مشهورترین ثمر آمازونانواع جدید چای کیسه ای، میلیاردها ذرات پلاستیکی را تو آب داغ آزاد می کنند