تحریم ها باعث کاهش ورود توریست به کشور شده است

به گزارش ایسنا، فاطمه مقیمی، رئیس شورای بانوان بازرگان اتاق بازرگانی ایران، درون همایش “مدیریت اقتصادی صنایع درون دوران تحریم” با پیش روی این که تحریم ها علاوه بر بود آوردن مشکلات اقتصادی، باعث بروز مشکلاتی در حوزه اعاشه آدم شده است، پیش روی کرد: بنا بر آمارهای ارایه شده از لفظ وزارت صنعت، معدن و بازرگانی (صمت)، در سال سیال تولید محصولاتی مثل سیگار و پالم افزایش داشته و در برخی محصولات که می توانستیم با مصرف از شرایط موجود تولید خویشتن را تکثیر دهیم متشابه خودرو و کامیون ها کاهش تولید داشته ایم.

وی افزود: نیز در سال گذشته ۲۲ میلیون تن صادرات داخل مدخل محصولات پتروشیمی ادا شده که از نگرش آن ۱۲ میلیارد دلار ارز وارد کشور شده است.

مقیمی با بیان این که بنیادی بازارهای ایران از آسیای شرقی و اروپا بوده، تصریح کرد: در حصه گردشگری نیز تحریم ها باعث کاهش ورود توریست به کشور شده و تحریم دارو و مشکلات آن نیز باعث شده در بخش توریسم درمانی که بیش از این شرایط خوبی داشتیم، تماشاگر کاهش باشیم. سال گذشته ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار توریست وارد کشور شدند که بیشترین آن متعلق بوسیله کشور عراق با یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده و پس از آن جمهوری آذربایجان، کویت، چین و هند قرار دارند.

رییس کانون زنان بازرگان ایران در ادامه درباره اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر تشکیل یک سازوکار افسون شده مالی گفت: پیشنهاد اخیر آقای ظریف مبنی بر ساختن یک شبکه مالی با حضور هشت ملک تن اکو یکی از پیشنهادهایی است که بازرگانان به آن احتیاج دارند و با وجود این که این موضوع از سال ها قبل مطرح بوده، تا امروز هنوز اجرایی نشده است.

وی با پیش روی این که برای اجرای این سازوکار ما به دگرگونی فداکار قوانین احتیاج داریم، تصریح کرد: سال ۲۰۱۹ دو ملک ایران و لیبی کمترین استاندارد توسعه را در صنعت نفت داشته اند و پیش بینی می شود سهم ایران از راسته منطقه سال آینده نیز کمتر شود.

انتهای پیام