انتشار دو مجموعه شعر

به گزارش ایسنا به خشکی امدن اساس شناسایی رسیده، خزنده الماسی در اثر پاشیدن این دو مجموعه که توسط انتشارات سیب سرخ منتشر شده است، اظهار کرد: از زمانی که به یاد دارم علاقه مند به سرودن شعر بودم و یکی از بازی های بچگی ام این بود که حرفم را بوسیله شکل موزون و آهنگین می زدم. نخستین بار در ۱۴سالگی چند داستان طنز کلاسیک در ونکوور به چاپ رساندم. از سال ۱۳۸۸، بعد از فارغ التحصیلی بالاخره فرصتی فراهم شد تا به نعوظ تخصصی شعر را بشناسم و در پهلو متون نظری و تئوریک شاعران نوسرا و کلاسیک و امروزی را با شناخت عمیق تری بخوانم. خوشبختانه زندگی حرفه ای غلام داخل این سال ها هر چند ارتباطی بوسیله داستان نداشته، همیشه فضایی بخاطر مطالعه و مانور داستان ایجاد کرده که غلام غنیمت شمرده و از کنارش نگذشته ام.

او افزود: انفراد های رسانه فرم و شکل هر ابداع هنری را تحت الشعاع قرار می دهد و داستان از این جهت که چیزی جز کلام صرفش نمی شود برای من همیشه هموارترین و بی میانجی ترین شکل ایجاد بوده است. این که بتوانی جهانی از تصاویر را که فقط درون سر توست با آهنگی که فقط شنوایی می شنود و حسی که داخل قلب تو می تپد روی کاغذ بیاوری اعجاز ای است که لااقل از غلام سوا از طریق سرودن شعر برنمی آید. اما تفکر می کنم گوهر های فرهنگی و تاریخی زبان و نطق به ندرت اذن ترجمه و انتقال ادبیات را به زبانی دیگر با همان فرم درون هم تافته تصویر و آهنگ و تصور ارگانیک می دهد. به همین دلیل شعر را هنری بی مرز اما داخل مضیقه می دانم.

الماسی نیز گفت: کتاب «منظومه ی بی قطر و پیکر» روایت سرزمینی است بی آب و بی زوجه و وقوع آن هایی که در این ناحیه عمر می کنند و آن هایی که آن را ترک می کنند. کتاب چیدمانی از شعرهای پست مدرن است که قصه را داخل دو بخش روایت می یواش. بخش شروع شعری بلند است که کلیت داستان را بازگو می کند و بخش دوم که چیدمانی از شعرهای کوتاه مرطوب است به جزئیات حادثه این دو گروه می پردازد.

این شاعر به کلکسیون دیگر خویشتن «یک روال و هزار صدا» رمز و بیان کرد: این تاریخ درون ۹۵ ورق و سه بخش شامل یک شعر بلند به عنوان مقدمه و دو دفتر با عنوان های یک شیوه و هزاره صدا و آدان، زمین حاصل خیر از سوی انتشارات سیب سرخ منتشر شده است.  داخل جزء اول این مجموعه به موضوعاتی درباره آسیب های اجتماعی نسوان ایرانی و مسائل زنانه و درون پاره سومین بوسیله مادرانگی پرداخته ام. این تاریخ به نوعی رخداد خود من است و وجوه گوناگون زن بودنم. بخش دوم تاریخچه که شامل ۳۰ ادبیات کوتاه برنده است، از دوراهی رفتن و ماند سخن می گوید. در ۱۵ ادبیات نخست ناقل هنوز درون بلندی قلب سردی دل بسته وطن است و با نوعی میهن پرستی به مرزهای باختر می نگرد. ولی تو شعر پانزدهم پایان عزم ترک وطن می کند.

در معرفی بهار الماسی عنوان شده است: متولد سال ۱۳۶۴ تهران و دانش آموخته دو رشته مهندسی صاعقه و نقشه کشی رسانه و داده ها و ساکن تورنتو کانادا است. از الماسی پیش پر حرارت دو مجموعه شعر «دوشیزه خرداد» و«حروف سربی» مشترک با رضا روزبهانی منتشر شده است.

انتهای پیام