برندگان فتنه عکاسی Shot on iPhone اپل پیدا شدند

مانور ی عکاسی Shot on iPhone اپل از مدت ها پیش به صورت رسمی آغاز شد و افرادی از بکلی دنیا با شرکت درون این مسابقه، دنیای پیرامون شان را از دریچه ی آیفون ها بوسیله تمثال کشیدند. اپل داخل آن زمان اطلاع دادن کرد که منظور دارد برترین عکس های این تمرین را درون بیلبوردهای تبلیغاتی خود فراغت دهد.

بوسیله همین اندیشه درون ماه ژانویه ی گذشته دوروبر این موضوع که آیااپل برای مصرف از این تصاویر در تبلیغاتش، بوسیله کسانی که آن ها را ثبت می کنند پولی پرداخت می یواش خواه خیر، بحث و جدل لباس محزون بود. این شرکت تو خاصیت بوسیله این موضوع، سریعا اطلاعیه ای منتشر و در آن تأیید کرد که به صاحبان این عکس ها، هزینه های مربوطه را پرداخت خواهد کرد. 

این مسابقه ی ارشد هم اکنون به اتمام رسیده و اپل برترین تصاویر ثبت شده را انتخاب کرده است. درون بین برندگان این مسابقه، افرادی از کشورهای مختلفی در سراسر دنیا به چشم می خورند. درضمن گزینش بهترین تصاویر، توسط هیئتی متشکل از چندین داور شناخته شده ی بین المللی انجام شده که اسامی آن ها به این شرح است: پیت سوزا، آستین مان، اَنِت دِگراف، لویسا دور، چِن مَن، فیل شیلر، کایان درَنس، بروکس کرَفت، سباستین ماریناو-مِس، جان مک کارمَک و اَرِم داپلِسیس.

در ادامه می توانید تصاویر نم ی مسابقه ی یادشده را به همراه نظر برخی از داوران منتخب در تک آن ها، ملاحظه کنید. توجه داشته باشید که همه ی این تصاویر نم هستند و ترتیبی در بین آن ها وجود ندارد. برای دیدن هر تصویر در کیفیت اصلی، روی آن کلیک کنید

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس مکس توسط الکس جیانگ از ایالات متحده ی آمریکا دیدن چند تن از داوران در مورد عکس فراز

چن من: «این، عکسی است مملو از ته رنگ های دوست داشتنی که در ناف آن، رمان های اضافی نهفته است. روی عکس ارشد نمایی کنید تا جزئيات هر خانواده را با داستان منحصربه فردشان ببینید. سبد بسکتبال قائم در بخش میانی این عکس جای پژمرده است و داستان های بیشتری را بوسیله آن تزریق می کند.»

انت دگراف: «داستان سرایی در هنر معماری. [این عکس به خوبی نشان می دهد که] در ظهر دیوارهای یک خانه عادی داخل شهری ناشناخته، زندگی قضیه دارد. رنگ های سرزنده و حضور زنبیل بسکتبال دقیقا در وسط عکس! عکاس چشمان تیزبینی داشته است.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس مکس توسط بلیک ماروین از ایالات متحده ی آمریکا نظر چند تن از داوران در مورد عکس بالا

آستین مان: «شهود این طور عکسی نیازمند صبوری بیش و زمان بندی بی نقص است و به لطف نبوغ Smart HDR و البته سرعت بالای آیفون در ثبت تصویر، حزن می توانیم دو چشم این راکون را ببینیم و هم سایه های عمیق داخل این هوا برای مان شایان رؤیت هستند. قبلا گرفتن چنین عکسی درون پرتو طبیعی، تقریبا غیرممکن بود.»

فیل شیلر: «لحظه ی نگاه مستقیم راکون به عکاس، شگفت انگیز است. با نظر این صحنه، گفتن این جمله از لفظ راکون تو حافظه مان تداعی می شود «اگر به آرامی قفا بروی و بیخیال شوی، هیچگاه کدام مان آسیب نخواهیم رویت». استعمال از جلوه ی سیاه و سفید برای این عکس، کار بیش مناسبی بوده است. به علاوه، فوکوس کردن روی راکون و ورودی تنه ی تهی این درخت قدیمی، لحظه ای جذاب از اسکان زمان را به تصویر می کشد.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس مکس توسط دَرِن سو از سنگاپور نظر چند تن از داوران در مورد عکس بالا

فیل شیلر: «انعکاسی که درون نگاه اول مانند نقاشی بوسیله دیدن می رسد و در آن، دو جهان با یک دیگر اصابت کرده اند. با دید این عکس قطعا از خودتان خواهید پرسید که چگونه و دقیقا داخل کجا ثبت شده است. پرنده ای که در گوشه ی تصویر درحال تصعید کردن است، تنها نشانه ی زندگی را تو این ترکیب سورئال، دربرابر چشمان مان قرار می دهد.»

چن من: «اعوجاج و عکس العمل داخل زاویه ای عجیب و غریبه. با دیدن این عکس، حساسیت شگفت انگیزی در شما خلق می شود.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۷ توسط نیکیتا یاروش از بلاروس دیدن چند تن از داوران درون تک عکس رفعت

آستین مان: «نکته ای که مرا عاشق عکس فراز می کند، این است که شدیدا دست یافتنی است. بوسیله بیانی بهتر، برای گرفتن تصاویر زیبا، لزوما مجبور نیستید به جایی مشابه ایسلند سفر کنید. این سوژه های زیبا، همان جا زیر دماغ تان هستند! نحوه ی تقاطع خطوط، فام های لبریز جنب و جوش و کنار هم قرار قبض مقصد هایی از تری و قدیمی بودن، همه و همه این عکس را به اثری عالی تبدیل کرده اند.»

لویسا دور: «عاشق بی آلایشی این عکس هستم. ترکیب بندی، نورپردازی، جزئيات و خلاصه همگی چیز خوب به نظر می رسند. در همین دم است که باخبر صرفنظر کوچکی تو تصویر می شوید و با خویشتن فکر می کنید که چه اتفاقی در آنجا افتاده است؟ اصلا این مکان کجا است؟ چه کسی آنجا بوده؟ برای شخص من، یک عکس خوب صرفا عکسی نیست که جلوه ی زیبایی دارد، بلکه عکسی است که شما را را به تفکر کردن وادار می کند؛ به متد ای که نتوانید از فکر کردن کردن دست بردارید.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ توسط دینا الفاسی از رژیم صهیونیستی نظر چند تن از داوران تو مورد عکس فراز

سباستین ماریناو-مِس: «خواستار این مورد هستم که گودال آبِ قلب شکل، دورتادور سوژه را فرا گرفته است. همچنین درحالی که سوژه بوسیله عقب انداختن بوسیله راه خود امتداد می دهد، حصه کوچکی از دنیای پیرامون را درون پس زمینه ی این گودال می بینیم.»

بروکس کرفت: «یک چشم انداز منحصربه بی تا و عکسی متاخر در گروه ی محبوب تصاویر انعکاسی. اینکه سوژه را بوسیله نعوظ تمام در عکس می بینیم، نکته ی مثبتی است و غلام آن را می پسندم، البته نمی شود مطمئن بود که این عکس دقیقا چگونه ثبت شده است. گودال آب، فرمی همچون قلب به خود گرفته و تقارب دل نشینی با سوژه ی اصلی دارد. عمق میدانی که آیفون اپل داخل حالت معمولی عکاسی خلق کردن می کند، ثبت چنین تصویری را امکان پذیر کرده است. یک دوربین DSLR برای زوم مناسب و گرفتن چنین عکسی، احتمالا قدری به زمان بیشتری نیاز روشن می کرد.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۸ پلاس توسط الیزابت اسکاروت از ایالات متحده ی آمریکا نظر چند پیکر از داوران در مورد عکس ارتفاع

بروکس کرفت: «پرتره ای که تو یک منظره ی چشم نواز، شگفتی عهد طفولیت را به تصویر می کشد. این تصویر دارای اختلاط بندی فوق العاده ای است؛ این ترکیب بندی هم هویت کودک و غصه تجربه ی او از قرارگرفتن در این محیط را، علامت می دهد.»

پیت سوزا: «پرتره ای عالی و مصرف ی معتمد از پس زمینه برای اعتراف هدف واقعی عکس. چهره ی این کودک داخل مکان مناسبی از عکس جای محزون است، به رویه ای که پس زمینه بوسیله خوبی دیده می شود و این درحالی است که حواس مان از سوژه ی اصلی پرت نمی شود. این منظره برایم آشنا است، احتمالا قبلا دقیقا در همان نقطه حضور داشته ام. ولی این تصویر، شبیه هیچگاه تمثال دیگری که از این منطقه ثبت شده باشد، ازاله.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس توسط اندرو گریسورلد از ایالات متحده ی آمریکا دید چند تن از داوران در تک عکس فراز

جان مک کارمک: «کاملا محسوس است که روی این عکس حسابی فکر شده؛ الگوی پس بن باعث همبستگی هرچه بیشتر عکس می شود و نسخه های کوچک تر از همان الگو تو قطره های آب، جذابیت بصری خاصی ساختن کرده است. استفاده ی خلاقانه از عمق میدان در این عکس، بی نظیر است.»

سباستین ماریناو-مِس: «ترکیب بندی و رنگ بندی بسیار منحصربه فرید بخاطر بازی با غلبه بالای آیفون ۱۰ اس در عکاسی. جالب توجه ترین نکته ی این عکس برای من، پس بنیان ی آن است که به مرحمت ارشد نمایی شده و در تک تک قطرات کوچک آب دیده می شود. دوست دارم بدانم الگوی پس زمینه، دقیقا متعلق به چه چیزی است.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس مکس توسط برنارد آنتولین از ایالات متحده ی آمریکا نظر یکی از داوران در تک عکس بالا

کایان درَنس: «منظره ی فراز در نگاه اول همچون یک عریضی ی میسر به نظر می رسد، اما استفاده از جلوه ی سیاه و سفید انتخابی هوشمندانه بوده است؛ انتخابی که این منطقه را با حال و هوای دیگری به شمایل می کشد. جلوه ی سیاه و سفید بوسیله خودنمایی کنتراست دراماتیک ابرها و محیط اطراف، کمک شایانی کرده است.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس توسط لایادی دارماوان از ایالات متحده ی آمریکا نظر یکی از داوران درون مورد عکس رفعت

لویسا دور: «این منظره بخاطر من، درک یک پرتره ی قدیمی را تداعی می کند. بافتن کوه ها استعاره ای یک صورت چروک زده ی کهنسال است. چیزی داخل تک این عکس وجود دارد که متعلق بوسیله پاره ناخودآگاه ذهن است و همین بخش، اصلی ترین دلیل علاقه ی من به این عکس است. کمی که نمی توانم بوسیله صراحت آن را برای تان تطویل دهم.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۷ توسط رابرت گلَسِر از آلمان دیدن یکی از داوران در تک عکس بالا

کایان درَنس: «این عکس، محدوده ی داینامیکی جذابی دارد. داخل تک تک بسرنوشت شوم دچار کردن های عکس بالا، از چمن زار گرفته تا درختان و ابرها، جزئیات نهفته است. آسمان زیبا و فام بندی کیف بخش، این تصویر را دوست داشتنی تر کرده اند.»

این ۱۰ عکس برتر مسابقه ی Shot on iPhone، استراحت است در بیلبوردهای تبلیغاتی اپل (در برخی شهرهای برگزیده) و نیز فروشگاه ها و وب سایت رسمی این شرکت، به نمایش درآیند. 

دیدگاه شما کاربران زومیتدر این رابطه چیست؟ آیا نوبت خود را بخاطر شرکت در این مسابقه تجربه کردید؟ بیشتر بخوانید:اپل در آیفون های 2022 از مودم 5G اختصاصی خود استفاده می کندمک بوک پرو 16 اینچی اپل با شارژر 96 واتی USB-C معرفی می شودافزایش فروش گوشی های آیفون درون تابستان ۲۰۱۹ برضد کاهش کلی فروش تو بازاربررسی ویدیویی آیفون 11 و آیفون 11 پرو اپلبررسی آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس اپل