حناچی: تفکر نمی کردم روزی مجبور منحوس ارادتم بوسیله شهدا و امام شهدا را به زبان بیاورم

بوسیله گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی، شهردار تهران که عصر پنج شنبه چهارم مهر برای درگاه در اولین گردهمایی مشترک فرماندهان و پیشکسوتان مهندسی بزمی عهد دفاع مهذب به مرکز همایش های برج میلاد رفته بود، ضمن خوش آمدگویی به فرماندهان و رزمندگان پیشکسوت حاضر داخل مراسم، گفت: از فرماندهانی که در عملیات ها و مناطق عملیاتی داخل مملکت مهندسی و مهندسی رزمی پیشگاه داشتند و امروز به این رسم آمده اند، سپاس می کنم که دعوت ما را پذیرفتند. به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مهذب خاطره شهدا و امام شهدا را گران کردن می داریم؛ امیدواریم به حین «لاینفع مال و لا بنون» دستگیر ما باشند.

او افزود: عرصه دفاع جزء های مختلفی داشت که مهندسی یکی از آن ها بود؛ عرصه ای که از روزهای اول فساد و محاصره اهواز، تا آخرین روزهای جنگ داخل باختر و جنوب قلمرو نقش داشت؛ عرصه ای که شاید بوسیله آن کم از مدخل های دیگر مجادله پرداخته شده است، درحالی که آن تلاش ها برای نسل امروز بیش جذاب است.

حناچی دنباله قسط: وقتی خاطرات پیدایش پل خیبر و بیمارستان های صحرایی را درود می کنم، می بینم که نسل جوان با چه لذتی گوش فرا می دهند؛ ان شاءالله این روایت ها را به طایفه های سپس نیز منتقل کنیم چرا که تو دوران دفاع مقدس هیچگاه غیرممکنی وجود نداشت.

شهردار تهران با اشاره به تشکیل قرارگاه مهندسی خاتم الانبیاء گفت: تشکیل این قرارگاه یک نقطه عطف وجود که از تاریخچه تشکیل آن، هماهنگی بین همه قوای نظامی خیلی منسجم نم و موثرتر انجام شد و به حاصل رسید. تو این مبنا حضور جناب آقای فروزنده عاری مبالغه بسیار تاثیرگذار حیات. آن موقع ما داخل میانه درس بودیم و دلمان می گرایش تو جنگ مؤثر باشیم و بوسیله همین فکر رجوع می کردیم؛ دست شایسته کردن ما را به آقای فروزنده رساند، ایشان نیز عرصه را باز می کردند و با افق اهتزاز آن را بسط دادند. به عنوان مثال آن زمان با مشکل افت ادوات مواجه بودیم اما می خواستیم آن چه را که داریم، بیشتر علامت دهیم؛ به وصیت ایشان بود که ماکت سازی از ادوات دعوایی باب شد تا جنگنده های عراقی را گمراه نرم.

او پیدایش زنجیره درمانگاه های صحرایی و پل های شکوه را که تو عملیات های متنوع استفاده می شد، خراج تکاپو های دسته مهندسی دانست و ادامه داد: آن احترام در این مرزوبوم پیشرفت داشتیم که بوسیله گفته آقای فروزنده رکورد ما تو بور زمانی حین جریحه تا حجره عمل، یعنی زمان طلایی رسیدگی بوسیله مجروحین، از رکورد آمریکایی ها درون جنگ ویتنام بهتر بود؛ این را مدیون زنجیره بیمارستان های صحرایی بودیم. اگر امروز یک مرکز تحقیقات ترومای بزرگ داریم، نسب در بیمارستان های صحرایی دوران دفاع مقدس دارد. به سهم خود از همه عزیزانی که درون این عرصه نقش داشتند، مخصوصا از فرماندهی معظم قرارگاه مهندسی انگشتر الانبیاء به نعوظ خاص تشکر می کنم.

فاتح حناچی داخل آخر اظهاراتش ضمن گلایه از برخی برخوردها با شهرداری تهران، گفت: در تمام عمر ام هیچ گاه اندیشه نمی کردم مجبور شوم عشق و ارادتم به رزمندگان و شهیدان و ایثارگران را به زبان بیاورم، یا مجبور شوم بگویم که به عهد خویشتن با شهیدان و امام شهیدان پایبندیم. ان شاءالله خداوند این شرایط را پس انداز آخرت ما استراحت دهد.