سومین بهمن ماه؛ برگزاری یادواره استانی شهدای عشایر

به گزارش ایسنا، سرهنگ مستحفظ “عباس مولایی” عصر امروز ابتدا مهرماه داخل جلسه هماهنگی برگزاری یادواره استانی شهدای عشایر استان کرمان  گفت: مقرر شده که استان های عشایر خیز کشور، یادواره های شهدای عشایر استانی را برگزار کنند که درون نهایت دنده ملی شهدای عشایر سرزمین در انتها سال جاری خواه نهایتا تو فروردین و یا اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات سپاه ثارالله استان کرمان در مناطق عشایری، عنوان کرد: سپاه ثارالله چندین اردوی جهادی در مناطق عشایری استان برگزار و خدمات متعددی بوسیله این قشور باغیرت در ناحیه و به اختصاص استان کرمان ارایه داده و امیدواریم به گونه ای برنامه ریزی کرده که بتوانیم یادواره ای در خور شان عشایر غیور استان برگزار کنیم

معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان به دلایل برگزاری کنگره شهدای عشایر استان کرمان ادامه داد: استان کرمان دومین استانی است که زیادترین شهید عشایر دارد به طوری که این استان حدود یک هزار شهید عشایر را وقف انقلاب و نظام اسلامی کرده و احتمالا این آمار همچنین افزایش جلوه گر خواهد کرد لذا برگزای کنگره شهدای عشایر در استان یک کار الزامی است.

وی با یادآوری برگزاری دومین کنگره شهدای استان کرمان درون سال گذشته بیان کرد: دومین کنگره شهدای استان کرمان در کشش ۵ سال دستور کار دارد و فقط مختص سال گذشته نبود و لذا کمیته های این کنگره فعال هستند که امسال به رخ ویژه بخاطر عشایر این کنگره برگزار می شود.

مولایی با بیان این مطلب که افتتاح و کلنگ زنی های امسال به معروفیت کنگره شهدای عشایر باشد، تصریح کرد: ساماندهی قبور متبرک شهدایی که ساماندهی نشده و همچنین دیدار با قوم شهدا در اجازه فرمان دومین دنده شهدای استان کرمان در سال ساری قرار اندوهناک است.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ بطرف خانه استان کرمان عشایرنشین دارد، تقریر کرد: امیدواریم با دستور کار ریزی های صورت گرفته، شاهد نامگذاری خیابانی به نام شهدای عشایر درون استان کرمان باشیم.

دستیار اجرایی خیل ثارالله استان کرمان با مداومت برآنکه یادواره شهدای عشایر باید در سندیت عشایر استان باشد، اطلاع دادن کرد: در روز پنجشنبه سوم بهمن ماه سال جاری یادواره استانی شهدای عشایر استان در کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، “محمدصادق بصیری” معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان همچنین تو این جلسه با تاکید بر اینکه باید یادواره شهدا را با همگی توان ادا دهیم، اشعار کرد: یادواره شهدای عشایر برای اولین کود تو استان کرمان برگزار می شود و با توجه بوسیله تاریخ سوم بهمن ماه جهت برگزاری این یادواره، فرصت زیادی نداریم و باید با نگاه خاص برنامه های این کنگره را اجرایی کنیم ضمن آنکه در این راستا باید مدنظر داشت که مناطق عشایری ما پراکنده بوده و همین حکم انگیزه بروز مشکلاتی خواهد شد که باید این موارد نیز در برنامه های این یادواره دیده شود.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان تصریح کرد: انتظار داریم قالبی که تو سال گذشته برای برگزاری دومین کنگره شهدای استان کرمان بخاطر کمیته ها داخل رویت گرفته شده امسال نیز مجدد فعال شده و مسئولیت هر دستگاه در برگزاری یادواره استانی شهدای عشایر نمایان کنند.

انتهای پیام