مهمانان «خاتون» به پردیس تماشاخانه تهران می روند؟!

به گزارش ایسنا بوسیله نقل از روابط عمومی عرضه «خاتون»، این ارائه بوسیله کارگردانی و نویسندگی حسین روحانی بخش پنجشنبه، ۲۸ شهریورماه با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، علیرضا زندوکیلی (معاون هنری اداره فرهنگی هنری شهرداری تهران) و خانواده شهدای مدافع حرم شهید پورهنگ و شهید مشعجی تو سالن اصلی پردیس تئاتر تهران افتتاح شد.

عالم جزء درون این آیین افتتاح با اشاره به این که فعالیت گروه فرهنگی – هنری حواریون بوسیله دهه ۷۰ و عرضه های «آشنای غریب» و «ایوب عشق» برمی گردد گفت که نمایش خاتون چهارمین دوره اجرای خود را امسال می گذراند و در سه سال گذشته درون تالار تامل و تئاتر ایالت مخاطبان ۴۰هزار نفره داشته است.

او افزود: امسال تصمیم داریم ۲۲ اجرا در تهران و ۱۰ ایفا درون شهرستان اردستان داشته باشیم.

وی همچنین یادآور شد: ارائه «دهکده هاپوخان» همچنین سه گانه حوالی تو مجتمع غدیر، فرهنگسرای ارسباران و سالن درخت سرو اجرا شد و بسیار از ۲۱ هزار مخاطب بچه و نوجوان داشت. در نهایت امیدواریم با پروگرام ریزی و حمایت از این نمایش، امسال دومرتبه این کار را بوسیله صحنه ببریم. از جمله کارهای آتی این دسته «پشت بام آرزوها»، «زن همسایه» و «دادسرای نسوان» خواهد وجود.

درادامه شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی نیز درون سخنانی کوتاه بیان کرد: خوشبختانه عرضه «خاتون» در این چند سال در عرصه کارهای مذهبی موفق مشخص شده و نگاه خلاقانه ای به عرصه کارهای دینی داشته است .

او در دنباله گفت: خوشحالم که اجرای این کار مستمر بوده و با استقبال هرساله مخاطبان روبه رو می شود. این دست نمایش ها در جامعه مذهبی ما مورد نیاز است و می بایست بیشتر تولید شود.

البته اظهارات کرمی درباره استقبال از نمایش «خاتون» درون حالی مطرح شده که اجرای این نمایش تو سالن اصلی تئاتر ولایت با واکنش های مختلفی روبه رو بود چرا که تعداد بیش تماشاگران مهمان این نمایش به نوعی یک رکورد تو تالار حقیقی تئاتر بطرف خانه محسوب می شد. 

نمایش «خاتون» که پاییز سال گذشته در تئاتر شهر روی صحنه رفت،طبق آمار اعلام شده از لفظ روابط عمومی تئاتر شهرپس از ۱۲ نوبت انجام فقط ۴۸ بلیت تمام قیمت و ۳ بلیت نیم ارزش فروخت و ۶۱۹۱ بلیت میهمان داشت که این نسبت در شب های مربوط باینده اجراها نیز تقریبا دنباله یافت.

انتهای پیام