قاعده ۵۰-۳۰-۱۰-۱۰؛ هرآنچه برای افزایش یکروز وری تو صبح احتیاج دارید

سحرخیز بودن و ساختن صبحی با بهره وری بیشتر، خواستهٔ خیلی از ماست. اما خُب، دل کندن از تخت خواب هم برای بی اندازه ها آسان ازاله. اگر حزن زود خبردار شویم، برای مقابله با مقصد های کمبود خواب کلی بوسیله زحمت می افتیم! در این مطلب روشی را شناساندن می کنیم که به شما کمک می کند صبحی با بهره وری بیشتر داشته باشید.

حتما بخوانید:معرفی کردن کتاب صبح جادویی؛ ۶ عادت صبحگاهی که عمر تان را متحول می کند۱۱ نکته کاربردی برای اینکه بامداد ها پرانرژی از خواب مخبر شویمطرز تدارک صبحانه انگلیسی و فواید آن برای صلح و صفا

بخاطر اینکه صبح ها بتوانید کارهای بیشتری را با کیفیتی بهتر ارتکاب دهید، قانون ۵۰-۳۰-۱۰-۱۰ را به کار بگیرید. «جیسن گوتیرز» (Jason Gutierrez) نویسنده و بلاگر در زمینهٔ یکروز وری بوسیله اثربخشی این سیاق ایمان دارد. بوسیله عقیدهٔ گوتیِرِز، سحرخیزی با ۵۰٪ اراده، ۳۰٪ آمادگی، ۱۰٪ عمل و ۱۰٪ شانس، ممکن می شود. بنابراین او این روش را قانون ۵۰-۳۰-۱۰-۱۰ می نامد.

گوتیرزِ سی ساله، بنیان گذار وب سایت The Monk Life است. این سایت بوسیله موضوعاتی مثل اضطراب، صلح و صفا و صعود فردی می پردازد. او مهندسی است که صبح ها را به نویسندگی ویژه داده است. نویسندگی رؤیای همیشگی او بوده است ولی او انرژی کافی برای نوشتن پس از شایسته کردن کاری را نداشته است. بنابراین برای خودش برنامه ای ترتیب داده که بتواند هر صبح، ساعت ۵:۳۰ واقف شود و بنویسد.

بوسیله گفتهٔ گوتیرز، او با این طرز توانسته صدها مقاله برای وب سایتش بنویسد. گوتیرز نویسندگی را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده است. طریق ۵۰-۳۰-۱۰-۱۰ ۵۰ درصد اراده

گوتیرز می گوید: «من عاشق نویسندگی بودم. همیشه درون تقلای انتظام زمان برای نوشتن به شکل مستمر بودم. پس از مدت ها به این حاصل رسیدم که باوجود ادعایم، انگار آن قدرها هم که خاطر می کنم برایش تلاش نمی کنم!»

« گوتیرز» خبردار شد که نیمی از آنچه بخاطر سحرخیزی لازم داریم، عزیمت است. او می گوید: «ارشد ترین درسی که از بوسیله کارگیری این رویه گرفتم این است که اگر چیزی را بوسیله راستی می خواهم، پس وقت ادا دادنش را برملا می کنم!» حتما بخوانید: غلبه بر بی ارادگی با ۶ راهی که خویشتن داری را تقویت می نرم ۳۰ درصد آمادگی

گوتیرز قاعده داشت شب ها دیر بخوابد. او می دانست که برای اینکه بتواند سحرخیز باشد باید تعدادی از سر هایش را ترک کند.

او بخاطر خودش قانون جدیدی راه کرد: ۱ ساعت پیش از زمان خواب، یعنی ۱۰ شب، دیگر خبری از تلویزیون و شبکه های مدنی نخواهد بود.

او همچنین بوسیله سراغ عادت های سودمندی رفت که او را برای خواب زودهنگام آماده می کردند؛ قانون هایی مانند پیاده روی، کتابخوانی و خوردن چای بابونه داخل هر عصر. آن نعوظ که خودش می گوید او ارتباطش را با دنیا اندازه می کند؛ به کارهایی می پردازد که موجب آرامش حافظه می شوند و سپس دراز می کشد تا بوسیله خواب رود.

او همچنین فهرستی از کارهایی را که صبح روز بعد باید انجام دهد، تهیه می بطی ء. این فهرست برای مخبر شدن و وارسته کردن تخت خواب، به او انگیزه می دهد.

۱۰ درصد ایفا

وقتی اکسید ساعت ۵:۳۰ صبح بوسیله صوت درمی آید، گوتیرز دکمهٔ چُرت (قطع موقت زنگ) را نمی زند یا مقدمه به ور رفتن با گوشی موبایلش نمی شود. او بی کند بلند می شود؛ یک فنجان قهوه آماده می کند و اول به نوشتن می کند.

بوسیله نظر گوتیرز، زود جماع کردن و استراحت کافی شبانه باعث می شود دشواریِ بیدار شدن در صبح مهلت کاهش یابد. وقتی بوسیله منت استراحت کرده اید و رویا خوب و استراحت داشته اید، سحرخیز بودن اصلا ابدار محو.

خوب است عاملی برای خودمان درنظر بگیریم که برای بیدار شدن و پیش رفتن به ما انگیزه بدهد. این عامل برای گوتیرز قهوه یا چای است! حتما بخوانید: چگونه موجب پدیدار کنیم؛ ۵۰ نکته ای که اراده شما را استقامت می یواش ۱۰ درصد طالع

پس از نیت و آمادگی و عمل، طالع تیمار بی تأثیر تراشیدن!

تقریبا بی قراری زمان با شروع این برنامه، گوتیرز سرپرستی توله سگی را بوسیله عهده گرفت. این حیوان هر روز، بامداد زود نیاز بوسیله رفع حاجت محسوس می کرد! بیرون بردن و گرداندن توله سگ به او کمک کرد اسایش خیس به این روند جدید قاعده نرم.

گوتیرز این طور ادامه می دهد: «می توانم بگویم نصیب و قسمت یارم حیات. این سگ کوچولو زمان بی نهایت مناسبی بوسیله خانهٔ ما افزودن شد. اما هر کسی می تواند دولت را، مثلا با به عهده داری قبض مسئولیتی تازه، بخاطر خودش خلق کند. به نظرم اسلوب های مختلفی بخاطر این فقره حیات دارد، مانند مودت که می خواهد صبح زود با شما باخبر شود خواه تصمیم به دویدن های صبحگاهی خواه راه های دیگر.

شاید شما هم با من موافق باشید که خواب صبح گاهی خیلی دلپذیر است، باوجود این، بی نهایت های مان یار داریم سحرخیز باشیم؛ سحرخیز باشیم تا کامروا شویم! شما داخل کدام دسته فراغت می گیرید؟ سحرخیزها خواه شب زنده دارها؟ اگر سحرخیز هستید، چطور آن را به ضابطه دگرگونی کرده اید؟ از ساعت های آغازینِ روز چطور بهره می برید؟ تو دنباله بخوانید: کارآفرینان موفق چگونه روز کاری خود را آغاز می کنند؟

مجموعه صوتی رازهای توفیق موفقیت چیزی جز تعظیم یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

مشاهده محصول