قانون ۵۰-۳۰-۱۰-۱۰؛ هرآنچه برای افزایش بهره وری در صبح حاجت دارید

سحرخیز وجود داشتن و ساختن صبحی با بهره وری بیشتر، خواستهٔ خیلی از ماست. اما خُب، دل کندن از تخت رویا هم برای خیلی ها آسان نیست. اگر حزن زود بیدار شویم، برای مقابله با نشانه های کمبود رویا کلی به عذاب می افتیم! در این پیغام روشی را معرفی کردن می کنیم که به شما کمک می کند صبحی با بهره وری بیشتر داشته باشید.

حتما بخوانید:معرفی کتاب بامداد جادویی؛ ۶ عادت صبحگاهی که عمر تان را متحول می کند۱۱ نکته کاربردی برای اینکه بامداد ها پرانرژی از خواب بیدار شویمطرز تدارک صبحانه انگلیسی و فواید آن برای سلامتی

برای اینکه بامداد ها بتوانید کارهای بیشتری را با کیفیتی بهتر انجام دهید، عادت ۵۰-۳۰-۱۰-۱۰ را به حکم بگیرید. «جیسن گوتیرز» (Jason Gutierrez) نویسنده و بلاگر تو زمینهٔ بهره وری به اثربخشی این نحو ایمان دارد. به عقیدهٔ گوتیِرِز، سحرخیزی با ۵۰٪ اراده، ۳۰٪ آمادگی، ۱۰٪ ارتکاب و ۱۰٪ شانس، مقدور می شود. بنابراین او این روش را قانون ۵۰-۳۰-۱۰-۱۰ می نامد.

گوتیرزِ سی ساله، بنیان گذار وب سایت The Monk Life است. این سایت به موضوعاتی مثل اضطراب، سلامتی و صعود فردی می پردازد. او مهندسی است که صبح ها را به نویسندگی خاص داده است. نویسندگی رؤیای جاویدان او بوده است اما او کارمایه کافی برای نگاشتن پس از روزگار کاری را نداشته است. بنابراین برای خودش برنامه ای ترتیب داده که بتواند هر صبح، زمانه ۵:۳۰ بیدار شود و بنویسد.

بوسیله گفتهٔ گوتیرز، او با این روش توانسته صدها مقاله برای وب سایتش بنویسد. گوتیرز نویسندگی را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده است. عادت ۵۰-۳۰-۱۰-۱۰ ۵۰ درصد منظور

گوتیرز می گوید: «غلام عاشق نویسندگی بودم. قدیم در تقلای تنظیم زمان بخاطر نوشتن بوسیله شکل بی وقفه بودم. پس از مدت ها به این نتیجه رسیدم که باوجود ادعایم، انگار آن قدرها هم که فکر می کنم برایش تقلا نمی کنم!»

« گوتیرز» باخبر شد که نیمی از آنچه بخاطر سحرخیزی لازم داریم، ترانه است. او می گوید: «بزرگ ترین درسی که از بوسیله کارگیری این روش گرفتم این است که اگر چیزی را به میانه روی می خواهم، پس دم انجام دادنش را پیدا می کنم!» حتما بخوانید: قدرت پهلو بی ارادگی با ۶ راهی که خود داری را استقامت می درنگ ۳۰ درصد آمادگی

گوتیرز عادت داشت شب ها دیر بخوابد. او می دانست که برای اینکه بتواند سحرخیز باشد باید بعضی از عادت هایش را ترک کند.

او برای خودش قانون جدیدی نحو کرد: ۱ ساعت پیش از زمان خواب، یعنی ۱۰ شب، دیگر خبری از تلویزیون و شبکه های مدنی نخواهد بود.

او همچنین به سراغ شیوه های سودمندی رفت که او را بخاطر رویا زودهنگام آماده می کردند؛ عادت هایی شبیه پیاده روی، کتابخوانی و خوردن چای بابونه داخل هر عصر. آن طور که خودش می گوید او ارتباطش را با دنیا معادل می کند؛ به کارهایی می پردازد که موجب آرامش ذهن می شوند و پس ازآن دراز می کشد تا به خواب جوی.

او همچنین فهرستی از کارهایی را که صبح روز پس ازآن باید ایفا دهد، تهیه می کند. این فهرست بخاطر بیدار شدن و رها کردن تخت خواب، به او موجب می دهد.

۱۰ درصد انجام

وقتی اکسید روزگار ۵:۳۰ صبح به صدا درمی آید، گوتیرز دکمهٔ چُرت (معادل موقت اکسید) را نمی زند یا مطلع به ور روبیدن با گوشی موبایلش نمی شود. او بی درنگ اهتزاز می شود؛ یک فنجان قهوه آماده می کند و شروع به نوشتن می کند.

به رویت گوتیرز، مهلت جماع کردن و استراحت کافی شبانه باعث می شود دشواریِ خبردار شدن در بامداد زود کاهش یابد. وقتی به خوبی قرار کرده اید و خواب خوب و راحتی داشته اید، سحرخیز وجود داشتن اصلا سخت نیست.

خوب است عاملی برای خودمان درنظر بگیریم که برای بیدار شدن و پیش رفتن به ما انگیزه بدهد. این عامل برای گوتیرز قهوه یا چای است! حتما بخوانید: چگونه جهت جلوه گر کنیم؛ ۵۰ نکته ای که منظور شما را تقویت می کند ۱۰ درصد طالع

پس از مشیت و آمادگی و عمل، طالع هم بی تأثیر محو!

تقریبا بی قراری زمان با نخست این برنامه، گوتیرز سرپرستی توله سگی را به عهده گرفت. این جانور هر روز، صبح زود نیاز بوسیله رفع نیاز پیدا می کرد! بیرون بازی کردن و گرداندن توله سگ بوسیله او کمک کرد اسودگی تر به این روانی متاخر عادت کند.

گوتیرز این طور امتداد می دهد: «می توانم بگویم نوبت یارم بود. این سگ کوچولو زمان بی اندازه مناسبی بوسیله خانهٔ ما افزایش شد. اما هر کسی می تواند دولت را، مثلا با به عهده شهود مسئولیتی تازه، برای خودش خلق کند. به نظرم راه های مختلفی بخاطر این حکم وجود دارد، متشابه دوستی که می خواهد صبح مهلت با شما بیدار شود یا تصمیم بوسیله دویدن های صبحگاهی یا متد های دیگر.

شاید شما حزن با من موافق باشید که خواب بامداد گاهی کثرت مطبوع است، باوجود این، هنگفت های مان دوست داریم سحرخیز باشیم؛ سحرخیز باشیم تا کامروا شویم! شما در کدام گروه استراحت می گیرید؟ سحرخیزها یا شب زنده دارها؟ اگر سحرخیز هستید، چطور آن را به طریق تبدیل کرده اید؟ از روزگار های آغازینِ روز چطور بهره می برید؟ در امتداد بخوانید: کارآفرینان موفق چگونه روز کاری خویشتن را آغاز می کنند؟

مجموعه صوتی رازهای موفقیت موفقیت چیزی سوا پاس یک سری اصول و محک مداوم آنها حلق

مشاهده محصول