آیا استفاده از فام ها در دکوراسیون خانه، شادی ما را اضافه می دهد؟

رنگ ها قدرت فوق العاده ای داخل ایجاد حساسیت ها دارند. رنگ های سرد و ملایم حسی از آرامش با خویشتن دارند و درون مقابل، اثر جزیی های گرم و تند حسی از هیجان را القا می کنند. با صرف اندکی وقت، می توانیم محیط دوروبر مان را بوسیله محیطی دلپذیر تبدیل کنیم و احساس بهتری داشته باشیم. با ما همراه باشید تا ببینیم مصرف از رنگ ها درون دکوراسیون تویی بناء چه تأثیری خواهد داشت.

حتما بخوانید:انتخاب رنگ جزیی آشپزخانه؛ کدام اثر جزیی ها طی آشپزی به شما آرامش می دهند؟بهترین رنگ اتاق رویا و نکاتی که بخاطر تفویض آن باید داخل نظر بگیریدبهترین انتخاب برای ته رنگ خانه با نکاتی که حال وهوای حجره هایتان را مبادله می کند تأثیر اثر جزیی ها روی خلق کردن وخوی ما

اکثر مردم ها نسبت به ته رنگ ها نفوذ کردن های خودآگاه یا ناخودآگاهی خواهند داشت. هرچند ما قدیم به رابطه میان حال خوب مان و طراحی تویی منزل مان توجه نمی کنیم، تحقیقات علامت می دهد که رنگ ها روی ساختن وخو، سطح کارمایه و برگزینی های ما تأثیرگذارند. قدرت ته رنگ

لزلی هرینگتون (Leslie Harrington) مشاور و فنی در زمینه ٔ رنگ، معتقد است حتی زمان هایی که نسبت به رنگ جزیی های محیط اطراف مان آگاه نیستیم، تأثیر رنگ ها همچنان پابرجاست بوسیله خصوص زمانی که رنگی تیره و غلیظ در دوروبر مان باشد.

هرینگتون می گوید: «ته رنگ ها کاملا می توانند روی اقدام بی مانند و شیوهٔ فکر یا احساس او تأثیرگذار باشند. مثلا ما می توانیم جای پا ورود بوسیله یک اتاق با رنگ جزیی قرمز، صورتی یا آبی را روی بیرونی متوجه شویم. این یک نفوذ کردن فیزیکی غیرارادی است.»

با این حال، همهٔٔ افراد تاثیر یکسانی نسبت بوسیله یک اثر جزیی خاص نخواهند داشت. هرینگتون می گوید: «از دیدگاه روانشناسی، همهٔ افراد واکنش تقلیدی مشابهی نسبت به ته رنگ ها بروز نخواهند داد.»

درون حقیقت، دید متفاوت ما نسبت به رنگ ها به خشکی امدن بن تجربه های جمعی، فرهنگی و شخصی که داشته ایم لباس می گیرد.

بخاطر مثال، رنگ قزل به عارض عمومی با تحسین عشق همراه است. به علاوه، در هر کشور رسوم های فرهنگی خاصی در مناسبت با طعم جزیی ها وجود دارد: در عنف جنوبی طی ماتم از رنگ سفید استفاده می کنند. این درون حالی است که تو فرهنگ باختر رنگ های پیچیده برای چنین موقعیتی مصرف می شود. رابطه ٔ رنگ های انحصاری

همهٔ ما تجربه های متفاوت و مخصوصی نسبت بوسیله اثر جزیی ها داریم. مثلا شخصی را در رویت بگیرید که با دید رنگ زرد پاستیلی به یاد خانهٔ مادربزرگش می افتد و حسی از راحتی با دیدن این رنگ برایش القا می شود.

حتی بخاطر کسانی که انفراد های مشترک همسان مثل افسردگی، تشویش خواه دیگر مشکلات سلامتی شبیه دارند، نمی توان یک ته رنگ خاص را برایشان تمجید کرد. ولی برابر تحقیقات و مطالعاتی که درون این بن ارتکاب شده، می توان به توافقی عمومی رسید.

در دهه ۱۸۸۰ میلادی، فلورانس نایتینگل (Florence Nightingale؛ پرستار و ریاضی دان انگلیسی و ماخذ گذار حرفهٔ پرستاری مدرن، نامدار بوسیله «بانوی چراغ به دست») بوسیله اهمیت رنگ های درخشان و متنوع درون بیمارستان و بهبود ابداع و خو و افزودن سلامتی بیماران رمز کرد.

چندیدن دهه بعد و در سال ۱۹۵۰، فابر بیرن (Faber Birren) متخصص رنگ دربارهٔ اثر فداکار طعم جزیی های آبی و سبز و تأثیر آرامبخش و حتی رویا آوری آنها مقالاتی نوشت.

در دهه ۶۰ میلادی نیز، عده ای از محققان، دیوارهای برخی زندان ها در سراسر آمریکا را به فام صورتی درخشان درآوردند تا روی معلول آن پهلو بردگی ها مطالعه کنند. این اثر جزیی بعدها با نشانی «صورتی بیکر میلر» (Baker-Miller Pink) نامیده شد و نشان دهندهٔ کاهش رفتارهای خشن و پرخاشگرانهٔ حبس ها و نیز کاهش فشار خون و ضربان قلب آنها بود.

هرینگتون می گوید: «بوسیله طور عمومی، رنگ های گرم بیشتر موجب دلگرمی ما می شوند و طعم جزیی های سرد ما را به سمت حسی از آرامش می برند.»

هرچند مقدور است پاسخ به این ته رنگ ها در هر بی تا به راه ای متفاوت باشد، ساختن محیطی سالم برپایهٔ احساسات و با استعمال از اثر جزیی ها، در حال گسترش و محبوبیت داخل میان طراحان و متخصصان است.

حتی کندال جنر (Kendall Jenner)، سلبریتی و استاندارد مشهور، به استقبال روانشناسی ته رنگ ها رفت و اتاقی را بوسیله رنگ صورتی بیکر میلر درآورد. به نقل از جنر، این ته رنگ روی رسیدن بوسیله آرامش و کاهش اشتها تأثیر داشته است. از کجا باید اول کرد؟

لزلی هرینگتون داخل این باره می گوید: «عمده ترین نکته هنگام طراحی دکوراسیون اتاق، تفکر کردن به واکنش و تجربهٔ احساسی است که انسان می خواهند خودشان یا مهمان هایشان آن را تجربه کنند.» رنگ کردن دیوارها با خاطرات رنگی درخشان

همان طور که هرینگتون نیز پیشنهاد داد، بهتر است پیش از هر چیز، عملکرد هر اتاق را قبل از انتخاب رنگ جزیی جدید تو نظر بگیریم.

یک ته رنگ فیروزه ای مشهود می تواند یادآور دریا و دنیای زیر آب و تجربهٔ غواصی شما باشد و حسی از شادی و خلاقیت را در شما ایجاد درنگ. شاید این رنگ جزیی برای قسمت هال که در آن معاینه می کنید، با دوستان تان گفتگو وگفتی خواهید داشت و یا حتی برای اتاق کارتان تفویض بسیار مناسبی باشد.

رنگ زرد افتابی حسی از انرژی و نشاط با خود دارد. شاید اگر زیرزمینی دارید که در آن ورزش می کنید، انتخاب این فام گزینهٔ مناسبی باشد. احتمالا برای کسی که با آشپزی کردن بوسیله دنبال کسب آرامش و رهایی از فکرهای مزاحم است، برگزینی رنگ جزیی آبی تیره و آرامش مقدر شدن می تواند به جا باشد.

با تفویض رنگ جزیی های گرم، معمولا حسی از خوشی، امنیت و اضطراب ناچیز داخل ما که شاید اکثرا از طعم جزیی های خنثی در درکوراسیون بناء کاربرد کرده ایم، شکل خواهد گرفت. ایجاد حس خوشحالی بدون ته رنگ کردن دیوارها

با حیات تأثیر مثبت روحی و جریان پس از فام کردن دیوارها با رنگ جزیی های آرامش بخش و نشاط آور، می توان چنین حس مثبتی را بدون رنگ کردن دیوارها و صرف کردن خرج های گزاف همچنین بوسیله حیات آورد.

زمانی که نمره دادید چه رنگی برای شما شادی آور، آرامبخش، انرژی زا و یا وحی بخش (خواه هر حساسیت دیگری که بوسیله دنبال آن هستید) است، بوسیله روش های متعددی می استعداد از آن اثر جزیی ها تو دکوراسیون بناء و اتاق استفاده کرد.

یک گلدان لبریز از گل های زرد روشن ارزان فضایی است که مدت اضافی در آن قرار می گیرید. یک بالشت دکوری با رنگی زنده و صندلی استراحت مثلا با رنگ جزیی بنفش سلطنتی، می تواند تأثیری که بوسیله تعاقب آن هستید را برای شما لباس دهد.

اگر بوسیله ظهر ته رنگ آمیزی دوباره دیوارهای اتاق نشیمن خانه تان هستید، پیشنهاد هرینگتون این است که همیشه بوسیله تجربه ها و غریزهٔ شخصی تان رجوع کنید.

رنگ جزیی هایی که ناگهان روی بورس می افتند، مفرط زود هم از دور بیرون می شوند؛ قرین اتاق نشیمن های اثر جزیی چوب و یا کاشی های نارنجی و سفید درخت سرو بهداشتی.

اما حسی که هر ته رنگ در بیننده ساختن می کند، معمولا دچار تبدیل نمی شود. بوسیله خصوص زمانی که با علت متجاوز تو معلول خلق کردن حسی مثبت، الهام پاره و دنج در خودتان هستید.

به ما بگویید رنگ موردعلاقهٔ شما برای فضای خانه یا اتاق تان چیست؟ آیا تابه حال با اضافه کردن اثر جزیی های با هوش به فضا گرداگرد تان به حس ابتکاری ای دست روبرو کرده اید؟ داخل ادامه بخوانید: دکوراسیون رنگی؛ ۳۵ ایده خلاقانه برای داشتن ساختمانی ای پرانرژی